اگر استراتژی های بازاریابی کسب وکار شما به روزرسانی نشود، استراتژی ممکن است بیات شود، رقبای شما راه های بهتری برای بازاریابی پیدا خواهند کرد و مشتریان تان از شما خسته خواهند شد.
شما برای اینکه برای مشتریان تان تازه بمانید باید از جدیدترین گرایش های بازاریابی استفاده کنید.
در حالی که برنامه بازاریابی پایه ای شما می تواند برای کسب و کار شما کار کند، برخی چیزها را می توانید بهینه کنید.
به دنبال راه های بهینه سازی بازرایابی برای کسب و کار خود باشید.

1-از رقبا یاد بگیرید
درحالی که دنبال روش های جدیدی برای بهینه سازی بازاریابی خود می گردید، به رقبای خود نگاه کنید؛ ببینید برای جذب مشتریان چه کار می کنند.
اگر شما تنها شرکتی در صنعت خود هستید که از تکنیک تماس های سرد با بازخورد کم استفاده می کنید، باید همین حالا از رقبای خود یاد بگیرید. تکنیک های آنها می تواند برای شما هم کار کند. به خصوص که شما هم می خواهید همان مدل مشتریان آنها را جذب کنید.
مثلا اگر مشتریان شما اقدام به تبلیغات در فیس بوک می کنند، شما هم می توانید همان کار را بکنید.
در این صورت شما ممکن است بتوانید همان موفقیت را کسب و مقداری از مشتریان آنها را جذب کنید.

2- گواهی نامه بگیرید
مردم قبل از خرید معمولا به نظرات توجه کرده و خریدشان را معتبر می کنند.
مردم می خواهند برای کیفیت پول پرداخت کنند. آنها می خواهند بدانند چیزی که شما می فروشید از چیزی که رقیب شما می فروشد، بهتر است.
می توانید نظراتی را از افرادی که از شما خرید کرده اند دریافت کنید و خرید خود را افزایش دهید.
می توانید نظرات در جاهای مختلفی قرار دهید و مطمئن شوید مشتریان مختلف آن را می بینند.
شما می توانید یک صفحه گواهی نامه اختصاصی داشته باشید یا می توانید به مشتریان اجازه دهید نظرات خود را بگذارند.
به همین ترتیب، نظریات مشتریان می تواند یک عنصر خارق العاده برای سایت باشد. این عامل باعث مؤثر شدن شدن سایت می شود.
شما می توانید مشتریانی داشته باشید که در رسانه های اجتماعی نظر می گذارند.
مثلا، مشتریان می توانند در صفحه کسب و کار شما در فیس بوک نظر بگذارند.
مشتریان همچنین می توانند روی سایت های نظرگذاری مشخصی نظر بگذارند.
از مشتریان خود بخواهید نظر بگذارند. می توانید آنها را با یک ایمیل یا یک پست در صفحه اجتماعی ترغیب کنید.
اگر با آنها به صورت شخصی صحبت می کنید از آنها بخواهید برای شما یک نظر بگذارند، همچنین می توانید آنها را به صفحه ای که می توانند برای شما نظر بگذارند هدایت کنید.

3- رسانه اجتماعی را به روزرسانی کنید
احتمالا شما می دانید که بازاریابی رسانه اجتماعی برای کسب و کار کوچک شما مهم است، اما داشتن یک حساب کاربری به تنهایی کافی نیست.
همیشه نکاتی برای بازاریابی رسانه اجتماعی وجود دارد که می تواند حضور شما را در پلتفرم رسانه اجتماعی بهینه کند.
ابتدا اطلاعات حساب کاربری خود را به روز و دقیق نگه دارید. اگر چیزی در مورد کسب و کار شما تغییر می کند، پروفایل رسانه اجتماعی شما نیز  باید تغییر کند.
مطمئن شوید که وب سایت، آدرس، ساعت کاری، لوگو و تصاویر تماما به روز باشند.
دوم اینکه محتویات تازه را منتشر کنید. شما باید مرتبا محتویات تازه روی صفحات رسانه اجتماعی خود منتشر کنید.
این طور نباشید که حساب کاربری را ایجاد و به روز رسانی آن را فراموش کنید.
به روزرسانی مرتب پست ها شما را مرتبا جلوی صورت کاربران تان نگه می دارد.
در مورد محصولات جدید و فروش های جدید پست بگذارید و به دنبال کنندگان تان نشان دهید شما و کسب و کارتان به کدام سمت می روید.

4- از فروشگاه بیرون بیایید
برای مشتریان بالقوه مهم است که شما و کسب و کارتان را بشناسند. حالا شما چه دارای یک فروشگاه هستید یا فقط کسب و کار خانگی دارید. آنها احتیاج دارند که شما را ببینند.
برخی مواقع احتیاج است به جایی که آنها هستند بروید، به جای اینکه منتظر بمانید تا آنها به سمت شما بیایند. با رفتن به رویدادهای محلی بازاریابی محلی خود را توسعه بدهید.
اگر می توانید یک باجه یا یک میز در یک رویداد محلی بگیرید. اینکه در چه رویدادی شرکت کنید بستگی به محصول یا خدمت شما دارد.
در بازار ارزان فروش ها، بازار کشاورزان، جشن ها یا نمایشگاه های محلی یا نمایشگاه های خاص شرکت کنید.
مثلا اگر شما صابون های دست ساز می فروشید، می توانید در نمایشگاه محصولات خانگی شرکت کنید.
وقتی شما در یک رویدادی شرکت می کنید، می توانید محصول خود را بفروشید و اطلاعاتی در مورد کسب و کار خود ارائه بدهید.
حتی اگر کسی از شما خرید نکرد، به آنها یک کارت کسب و کار یا بروشور و اطلاعاتی در مورد کسب و کار خود ارائه دهید.
به این ترتیب آنها شما را فراموش نخواهید کرد. به همین صورت شما می توانید یک مسابقه برگزار کنید و مردم با ایمیل شما ثبت نام کنند.
شما می توانید راهی برای پرورش ایده ها پیدا و بعد از اتمام رویداد آنها را هدایت کنید.

5- به یک خبره تبدیل شوید
شما می توانید با تبدیل شدن به یک متخصص محلی بازاریابی کسب و کار محلی خود را تقویت کنید.
تبدیل شدن به یک خبره، یکی از تاکتیک های بلندمدت برای بازاریابی کسب و کار کوچک است.
این مسئله می تواند به یک نتیجه عالی منجر شود.
گروه ها و اجتماعات با علاقه مندی مشترک محلی را پیدا کنید که با برند کسب و کار شما سازگار است.
به شبکه آنها بپیوندید و مشتریانی را پیدا کنید و به آنها تخصص خود را نشان بدهید.
می توانید خود را به عنوان سخنران به رویدادهای محلی معرفی کنید. می توانید نمایش هایی را تدارک ببینید.
می توانید به اتاق های بازرگانی بپیوندید و از طریق شبکه سازی خود را بالاتر ببرید.
می توانید به سازمان ها مراجعه کنید و از آنها بپرسید چگونه می توانید خود را بالا ببرید یا با خبرنگارهای محلی صحبت کنید.
به جای اینکه از سردبیرها بخواهید در مورد کسب و کار شما بنویسند، می توانید خود را به عنوان متخصص معرفی کنید.
رابطه ای ایجاد کنید که خبرنگاران وقتی می خواهند با کسی در حوزه شما مصاحبه کنند به سراغ شما بیایند.
از سردبیر بخواهید وقتی از شما در مقاله اش می نویسد اشاره ای به کسب و کار شما بکند.
منبع: forbes

سوابق گروه: ارایه بیش از 400 ساعت مشاوره تخصصی به سازمان ها و برندهای معتبر،اجرای بیش از ده ها پروژه تحقیقات بازار، برندسازی، رفتار مصرف کننده، کلوپ مشتریان، crm، مهندسی فروش و بازاریابی، کمپین تبلیغات، برنامه های ارتباطات بازاریابیIMC و روابط عمومی، دپارتمان بازاریابی و فروش، برنامه بازاریابی، مشاوره فروش، مشاوره راهکارهای افزایش فروش، مشاوره مهندسی فروش، تشکیل دپارتمان فروش و بازاریابی اجرای پروژه های مهندسی فروش، راه اندازی و استقرار فروش و بازاریابی مویرگی، راه اندازی و استقرار فروشگاه، اجرای پروژه های چیدمان فروش، تربیت فروشنده و ویزیتور، استخدام فروشنده و بازاریاب، راه اندازی پخش و توزیع مویرگی، استقرار نرم افزارهای فروش، مشاوره نرم افزار و سخت افزار فروش، فروش انلاین، مشاوره فروشگاه مجازی، مشاوره ارتقای فروش، مشاوره ترفیع فروش، اجرای جشنواره های فروش، تدوین شرح وظایف سطوح مدیریتی و مهندسی فروش، پیاده سازی و بهینه سازی سیستم های جامع مدیریت فروش و بازاریابی در سازمان، طراحی تدوین و استقرار فرآیندهای فروش، تدوین سیاست ها و استراتژی های فروش سازمان با هماهنگی مدیران، بررسی و آنالیز روانشناسی خرید و روان شناسی فروش، تحقیقات رفتار مصرف کنندگان، اجرای جشنواره های فروش و بازاریابی، آنالیز دلایل شکست روشهای اجرایی در جذب مشتریان جدید، بهبود سطح حفظ مشتری جهت افزایش فروش و ایجاد جریان درآمد اضافی، ایجاد واحد crm اثربخش و اجرایی در شرکت و سازمان ، شناسایی نیازهای مشتریان و جلب اعتماد آنها برای خرید، آموزش تیم فروش در جهت بهبود عملکرد، تکنیک های رفتار شناسی و رفتارسنجی مشتریان در فروش، طبقه بندی انواع مشتریان و تکنیک های فروش به آنها، طراحی و نظارت بر چرخه عملیات فروش، طراحی عملیات ستادی فروش، اجرای مناسب ترین و ساده ترین روشهای فروش و بازاریابی، مشاوره در جهت کاهش هزینه های بازاریابی و فروش.
آموزش اصول و فنون مذاکره، فن بیان و زبان، آموزش برندسازی، روش های برندسازی، مدیریت، بازاریابی و فروش.
مشاوره پرسنال برندینگ پزشکان، آموزش، آموزش ارزش گذاری برند، آموزش بهترین شیوه ارائه خدمات به مشتری، آموزش تکنیک‌های خلاقیت، آموزش تکنیک‌های فروش حرفه‌ای، آموزش روش ابداع اختراع، مشاوره منابع انسانی، آموزش فروشندگی حرفه‌ای، مشاوره مهندسی فروش، آموزش مدیریت، آموزش مدیریت برند، آموزش مذاکره، آموزش مذاکره فروش، مشاوره مالی و بودجه بندی، تهیه سند بودجه، اخذ نمایندگی انحصاری، دریافت نمایندگی انحصاری برندهای معتبر اروپا و آمریکا، ارزیابی عملکرد کارکنان، انتخاب نام برند، اندازه‌گیری ارزش نام برند، مشاوره فروش، بازاریابی کالا و خدمات، برنامه بازاریابی، پیاده سازی CRM در فروش، مشاوره مدیریت، تبلیغات آنلاین تحت وب، بازاریابی و فروش تبلیغات، تبلیغات محیطی، تجاری سازی خلاقیت و نوآوری، تست شخصیت، تهیه سند بودجه، تهیه شاخصهای عملکردی و کارت امتیازی متوازن، مشاوره سرمایه‌گذاری جریان مالی ریسک و اداره عدم قطعیت سرمایه‌گذاری مالی اعتباری، آموزش اصول و فنون و تکنیک های مذاکره، سند بازاریابی، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، طراحی استراتژی، طراحی خدمات جدید، مشاوره مدیریت، خلاقیت و نوآوری، طراحی فرایند فروش، طراحی کمپین تبلیغاتی، طراحی لوگو/علامت تجاری، مشاوره برندینگ فردی (برند شخص)، طرح توجیهی، قرارداد بین المللی، مارکتینگ پلن، مشاوره تبلیغات محصولات و خدمات، مشاوره و آموزش خدمت به مشتری، مدرس بازاریابی، مدیریت اسناد و مدارک مالی، مشاوره مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی، مشاور بازاریابی، مشاور فروش، مشاوره BSC، مشاوره بازاریابی، مشاوره برندسازی، مشاوره برندینگ، مشاوره ریسک تجاری، مشاوره طرح کسب و کار، تجاری مشاوره مدیریت فروش، مشاوره و آموزش هنرمندان، هویت برند، CI GUIDE، مشاوره برندینگ وکلا، مشاوره تعیین ارزش برند. اجرای پروژه های QS ، بازاریابی، مدیریت و مهندسی فروش، برندینگ و تبلیغات، باشگاه مشتریان و CRM، دپارتمان بازاریابی، توزیع و پخش و فروش مویرگی، اجرای جشنواره های فروش، پیاده سازی سیستم های جامع مدیریت فروش و بازاریابی، استقرار فرآیند های فروش، تدوین سیاست ها و استراتژی های فروش، اجرای ساده ترین و مناسب ترین روش های فروش و بازاریابی در جهت ارتقا فروش و رضایت مشتری، بهبود عملکرد تیم فروش و بازاریابی، ایجاد واحد CRM، استخدام و بکارگیری منابع انسانی مناسب و اثر بخش با متدهای روز دنیا و آموزش و استقرار آنها در سازمان،تحقیقات بازار و بازاریابی، بازارشناسی و بازارسنجی، منابع انسانی، رفتار مصرف کننده، بررسی و آنالیز روانشناسی خرید و روانشناسی فروش،مشاوره در حوزه های مدیریت، QS، بازاریابی، فروش، تبلیغات و ارتباطات، راهکارهای افزایش فروش.