از جمله راهبردهای بسیار مهم در بازاریابی صنعت بسته بندی رعایت کردن دو اصل بسیار مهم است:
1- کاربردی کردن
2- جذابیت

به گزارش پارک بازاریابی ایران، این دو اصل نام  برده از جمله اصول بسیار مهم در صنعت بسته بندی است. کاربردی بودن بسته بندی از نظر مشاوره بازاریابی و فروش می تواند شامل ویژگی های زیر باشد:
۱- بتواند محصول را از هر گونه آسیبی حفظ کند
یکی از کاربردهای بسیار مهم برای بسته بندی در بازاریابی این است که بتواند محصول ما را از گزند خراب شدن، آسیب، ضربه و فاسد شدن حفظ کند.

۲- استفاده از آن آسان باشد
کاربرد دیگری که برای بسته بندی باید در نظر گرفته شود این است که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد. گاهی ممکن است بسته بندی ها به شکلی باشد که استفاده از محصول را برای ما دشوار کند، بنابراین در این شرایط ممکن است بسیاری از افراد به خاطر دشواری استفاده از آن از خرید محصول مورد نظر صرف نظر کنند. در حالی  که محصول مشابهی به دلیل بسته بندی راحت تر مشتریان شما را از دست شما خارج کند. حتما تاکنون از محصولات غذایی کنسرو شده که درب آنها به راحتی قابل باز شدن است و شما نیاز به هیچ ابزاری برای باز کردن آنها ندارید استفاده کرده اید و مشاهده کرده اید که این محصول نسبت به سایر محصولات توانسته است زودتر توجه شما را به خود جلب کند و شما به دلیل همین امتیاز، اقدام به خرید آن کرده اید. در این شرایط معمولا شما محصول مورد نظر را به دلیل راحتی استفاده از آن خریداری می کنید.

۳- جابه جایی آسان
از دیگر راهکارهای بسته بندی این است که طراحی بسته بندی باید به شکلی باشد که حمل و نقل آن را برای شما آسان کند.

اصل دوم استراتژی بسته بندی، ویژگی جذابیت آن است، بنابراین جذابیت بسته بندی باید شامل موارد زیر باشد:
1- زیبایی ظاهری
از آنجا که بسته بندی نخستین موردی است که توجه مخاطبان را به خود جلب می کند، بنابراین باید جذاب و زیبا طراحی شود. زیبایی بسته بندی باید متناسب با محصول باشد نه اینکه فقط مولفه زیبایی مدنظر قرار بگیرد. پس بهتر است یک طراحی زیبا و در عین حال مناسبی را انتخاب کنید. 
2- شکل بسته بندی
از دیگر موارد مهم، شکل بسته بندی است. شکل بسته بندی شامل تمامی مواردی که در بالا اشاره کردیم می تواند باشد. شکل بسته بندی هم می تواند بر جذابیت محصول اضافه کند و هم می تواند نقش موثری در آسان کردن حمل و نقل محصول داشته باشد.
3- رنگ بسته بندی
رنگ ها نقش زیادی در جلب نظر افراد دارند. بسته بندی نیز از این قائده مستثنی نیست، پس بهتر است رنگ بسته بندی ها را با دقت انتخاب کنید.
4- نوشته های روی بسته بندی
نوشته هایی که روی بسته بندی محصولات وجود دارند علاوه بر هویت محصول، نشان دهنده مواردی مانند شرکت و ویژگی های محصول و سایر موارد دیگر هستند. کسی که به طراحی بسته بندی می پردازد باید ابتدا تمامی این اطلاعات را به دست آورد و سپس در طراحی بسته بندی از هر کدام از آنها به بهترین نحو استفاده کند. همچنین متناسب با آنها یک بسته بندی مناسب طراحی کند. متخصصی که استراتژی های بازاریابی را برنامه ریزی می کند و یکی از اهداف آن طراحی بسته بندی است اطلاعات مورد نیاز خود را از چند طریق می تواند کسب کند:
1- مطالعه نشریات
2- گزارش های شخصی
3- پرس و جو کردن
4- خرده فروش ها

سوابق گروه: ارایه بیش از 400 ساعت مشاوره تخصصی به سازمان ها و برندهای معتبر،اجرای بیش از ده ها پروژه تحقیقات بازار، برندسازی، رفتار مصرف کننده، کلوپ مشتریان، crm، مهندسی فروش و بازاریابی، کمپین تبلیغات، برنامه های ارتباطات بازاریابیIMC و روابط عمومی، دپارتمان بازاریابی و فروش، برنامه بازاریابی، مشاوره فروش، مشاوره راهکارهای افزایش فروش، مشاوره مهندسی فروش، تشکیل دپارتمان فروش و بازاریابی اجرای پروژه های مهندسی فروش، راه اندازی و استقرار فروش و بازاریابی مویرگی، راه اندازی و استقرار فروشگاه، اجرای پروژه های چیدمان فروش، تربیت فروشنده و ویزیتور، استخدام فروشنده و بازاریاب، راه اندازی پخش و توزیع مویرگی، استقرار نرم افزارهای فروش، مشاوره نرم افزار و سخت افزار فروش، فروش انلاین، مشاوره فروشگاه مجازی، مشاوره ارتقای فروش، مشاوره ترفیع فروش، اجرای جشنواره های فروش، تدوین شرح وظایف سطوح مدیریتی و مهندسی فروش، پیاده سازی و بهینه سازی سیستم های جامع مدیریت فروش و بازاریابی در سازمان، طراحی تدوین و استقرار فرآیندهای فروش، تدوین سیاست ها و استراتژی های فروش سازمان با هماهنگی مدیران، بررسی و آنالیز روانشناسی خرید و روان شناسی فروش، تحقیقات رفتار مصرف کنندگان، اجرای جشنواره های فروش و بازاریابی، آنالیز دلایل شکست روشهای اجرایی در جذب مشتریان جدید، بهبود سطح حفظ مشتری جهت افزایش فروش و ایجاد جریان درآمد اضافی، ایجاد واحد crm اثربخش و اجرایی در شرکت و سازمان ، شناسایی نیازهای مشتریان و جلب اعتماد آنها برای خرید، آموزش تیم فروش در جهت بهبود عملکرد، تکنیک های رفتار شناسی و رفتارسنجی مشتریان در فروش، طبقه بندی انواع مشتریان و تکنیک های فروش به آنها، طراحی و نظارت بر چرخه عملیات فروش، طراحی عملیات ستادی فروش، اجرای مناسب ترین و ساده ترین روشهای فروش و بازاریابی، مشاوره در جهت کاهش هزینه های بازاریابی و فروش.
آموزش اصول و فنون مذاکره، فن بیان و زبان، آموزش برندسازی، روش های برندسازی، مدیریت، بازاریابی و فروش.
مشاوره پرسنال برندینگ پزشکان، آموزش، آموزش ارزش گذاری برند، آموزش بهترین شیوه ارائه خدمات به مشتری، آموزش تکنیک‌های خلاقیت، آموزش تکنیک‌های فروش حرفه‌ای، آموزش روش ابداع اختراع، مشاوره منابع انسانی، آموزش فروشندگی حرفه‌ای، مشاوره مهندسی فروش، آموزش مدیریت، آموزش مدیریت برند، آموزش مذاکره، آموزش مذاکره فروش، مشاوره مالی و بودجه بندی، تهیه سند بودجه، اخذ نمایندگی انحصاری، دریافت نمایندگی انحصاری برندهای معتبر اروپا و آمریکا، ارزیابی عملکرد کارکنان، انتخاب نام برند، اندازه‌گیری ارزش نام برند، مشاوره فروش، بازاریابی کالا و خدمات، برنامه بازاریابی، پیاده سازی CRM در فروش، مشاوره مدیریت، تبلیغات آنلاین تحت وب، بازاریابی و فروش تبلیغات، تبلیغات محیطی، تجاری سازی خلاقیت و نوآوری، تست شخصیت، تهیه سند بودجه، تهیه شاخصهای عملکردی و کارت امتیازی متوازن، مشاوره سرمایه‌گذاری جریان مالی ریسک و اداره عدم قطعیت سرمایه‌گذاری مالی اعتباری، آموزش اصول و فنون و تکنیک های مذاکره، سند بازاریابی، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، طراحی استراتژی، طراحی خدمات جدید، مشاوره مدیریت، خلاقیت و نوآوری، طراحی فرایند فروش، طراحی کمپین تبلیغاتی، طراحی لوگو/علامت تجاری، مشاوره برندینگ فردی (برند شخص)، طرح توجیهی، قرارداد بین المللی، مارکتینگ پلن، مشاوره تبلیغات محصولات و خدمات، مشاوره و آموزش خدمت به مشتری، مدرس بازاریابی، مدیریت اسناد و مدارک مالی، مشاوره مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی، مشاور بازاریابی، مشاور فروش، مشاوره BSC، مشاوره بازاریابی، مشاوره برندسازی، مشاوره برندینگ، مشاوره ریسک تجاری، مشاوره طرح کسب و کار، تجاری مشاوره مدیریت فروش، مشاوره و آموزش هنرمندان، هویت برند، CI GUIDE، مشاوره برندینگ وکلا، مشاوره تعیین ارزش برند. اجرای پروژه های QS ، بازاریابی، مدیریت و مهندسی فروش، برندینگ و تبلیغات، باشگاه مشتریان و CRM، دپارتمان بازاریابی، توزیع و پخش و فروش مویرگی، اجرای جشنواره های فروش، پیاده سازی سیستم های جامع مدیریت فروش و بازاریابی، استقرار فرآیند های فروش، تدوین سیاست ها و استراتژی های فروش، اجرای ساده ترین و مناسب ترین روش های فروش و بازاریابی در جهت ارتقا فروش و رضایت مشتری، بهبود عملکرد تیم فروش و بازاریابی، ایجاد واحد CRM، استخدام و بکارگیری منابع انسانی مناسب و اثر بخش با متدهای روز دنیا و آموزش و استقرار آنها در سازمان،تحقیقات بازار و بازاریابی، بازارشناسی و بازارسنجی، منابع انسانی، رفتار مصرف کننده، بررسی و آنالیز روانشناسی خرید و روانشناسی فروش،مشاوره در حوزه های مدیریت، QS، بازاریابی، فروش، تبلیغات و ارتباطات، راهکارهای افزایش فروش.